02 Aralık 2020 Çarşamba

Vatandaş Ucuz Ekmek Yiyor

Fırıncıların rekabeti ekmeği 40 kuruşa indirdi.

vatandas-ucuz-ekmek-yiyor
Fırıncıların rekabeti ekmeği 40 kuruşa indirdi.
Yeni yılla birlikte ekmeğe zam yapılacağı konuşulurken Çubuk'ta, fırıncılar arasındaki rekabetten dolayı ekmek fiyatında indirime gidildi.
Birçok kentte ekmeğe zam yapılması beklenirken, Çubuk’ta ise fırıncılar, kendi aralarındaki rekabetten dolayı ekmek fiyatlarını 40 Kuruşa kadar indirdi. İlçedeki fırıncılar, 250 gram ekmeğin 70 kuruş yerine 40 kuruşa kadar satılması nedeniyle zararına iş yaptıklarını dile getiriyor.
Ekmeğin maliyetinin her geçen gün zamlandığını dile getiren Çubuk Esnaf Sanatkarlar Odası Başkanı Gaffur Zengin, unun çuvalının 60-70 lira, mayanın ise 42 liradan satıldığını belirtti. Bu girdilere bir de yakıt masrafları eklendiği zaman ekmeğin 70 kuruştan daha yüksek fiyata satılması gerektiğini ifade eden Zengin, fırıncıların kendi aralarındaki haksız rekabetten dolayı tarife artışı isteyemediklerini kaydetti.
İlçede 70 Kuruşa satılan ekmeğin rekabet nedeniyle 40 Kuruşa kadar düştüğünü anlatan Zengin, ''Bu uygulama tamamen vatandaşın lehine olan bir uygulamadır. Tarifenin üzerine çıkmadan tarifenin altında satılması vatandaşımız için iyi bir şeydir. Fırıncılarımız bu uygulamadan dolayı zarar ediyorlar. Bu rekabetin bir iki ay içerisinde durulacağına yani eski fiyatlarda satışın yapılacağına inanıyorum'' dedi.
Bakkallar ve Bayiler Odası Başkanı Sadık Karabal da Ankara’da ve Türkiye’de en ucuz ekmeği Çubukluların yediğini söyledi.
Fiyatların indirilmesi nedeniyle bakkalların müşterilerini muhafaza etmek amacıyla fırından aldıkları fiyattan satış yaptıklarını kaydeden Karabal, yeni açılan ekmek fırınının ardından ilçede bir rekabetin başladığını ifade etti.
Çubukluların şuan Ankara’nın ve Türkiye’nin en ucuz ekmeğini yediğini vurgulayan Karabal, ''Çubuklular olarak biz 4 yıldır Ankara’nın en pahalı ekmeğini yiyorduk. Ankara’da her yerde ekmek 60 Kuruşa satılırken, Çubuk’ta 70 Kuruşa satılıyordu. Ankaralılar 50 Kuruşa ekmek yerken, biz 60 kuruşa ekmek yiyorduk. Yani hep biz 10 Kuruş fazlaya ekmek yedik. Şuanda Türkiye’de ve Ankara’da en ucuz ekmeği biz yiyoruz'' diye konuştu.

Haber okunma sayısı: 2564
Haber eklenme tarihi : 22.12.2013 17:14YORUMLAR

Yorum Başlığı

Yorum

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Üye Girişi yapın veya Kayıt olun.

  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

KATEGORİYE AİT DİĞER HABERLER


ÖNE ÇIKANLAR

YAZARLAR

MEDYA

Aksiyon Reklam | Aksiyon Medya Hizmetine Devam Ediyor

Firma müşterisinin tüm reklam isteklerinin hemen hemen tüm istek ve ihtiyaçlarına cevap veriyor.

SİYASET

Bağış'tan Slovak atasözüyle yanıt

‘Ermeni soykırımı’nın inkârını suç sayan Slovakya’da, Yüksek Mahkeme Başkanı olan Stefan Harabin, ülkelerinde 'soykırımı' inkar

GÜNCEL

Karşıyaka'nın deprem simülatörüne, Bursa'da ziyaretçi akını

Karşıyaka Belediyesi’nin Deprem Simülatörü, Bursa’da ziyaretçi akınına uğradı.

ANKARA - HAVA DURUMU

ANKARA

ÇOK OKUNANLAR

  • Listelenecek kayıt bulunamadı