22 Ocak 2021 Cuma

Kütükten Sanat Eserleri

Çubuk’ta yaşayan polis memuru, doğada bulduğu kütükleri, hayvan şekilleri başta olmak üzere çeşitli sanat eserlerine dönüştürüyor.

kutukten-sanat-eserleri
 Çubuk’ta yaşayan polis memuru, doğada bulduğu kütükleri, hayvan şekilleri başta olmak üzere çeşitli sanat eserlerine dönüştürüyor.
Emniyet görevlisi Şakir Özmen (54), boş zamanlarını değerlendirmek amacıyla doğada bulduğu kütüklerden çeşitli heykeller yaptığını söyledi. Ahşaptan heykel yapma yeteneğinin çocukluktan gelen bir yetenek olduğunu kaydeden Özmen, çeşitli eserler yapmayı, evinde sürdürdüğünü ifade etti. Doğada bulduğu ağaç kütüğü ve kurumuş ağaçlar üzerine hayvan figürleri ile bal kabağı gibi unsurları kullanarak çok çeşitli eserler ürettiğini bildirdi.
Hobisinin nasıl başladığını da anlatan Özmen, şöyle konuştu: "Bu işe çocukken bahçemizde bulduğum malzemeleri değerlendirmek amacıyla başladım. Özellikle kabakları işleyerek değişik figürler yapıyordum. Kütükler üzerinde de çalışmalarımı geliştirdim ve daha farklı eserler ortaya çıktı. Şu anda çizgi film karakterleri başta olmak üzere değişik figürlerle hayvan figürleri gibi işler yapıyorum. Ancak bugüne kadar yaptığım hiçbir eseri elimde tutamadım. Arkadaşlarım ve yakın akrabalarım eserlerimi çok beğendikleri için yaptığım tüm eserleri isteyen yakınlarıma hediye ettim" diye konuştu.
Çevresinde ağaç kütüğü gördüğü zaman dayanamadığını anlatan Özmen, onları işlemenin ve değerlendirmenin hoşuna gittiğini ve mutluluk verdiğini ifade etti.
Özmen, malzeme bulma konusunda sıkıntı yaşamadığını, kardeş, arkadaş ve komşularının her zaman yardımcı olduğunu bildirerek, "Çevremdeki kişiler, atmayı düşündükleri malzemeleri önce bana gösteriyor. Ben de yaptığım eserleri onlara hediye ediyorum" dedi.
Özmen, eserlerden kişisel sergi açmayı da planladığını sözlerine ekledi.

Haber okunma sayısı: 3190
Haber eklenme tarihi : 01.01.2014 12:36YORUMLAR

Yorum Başlığı

Yorum

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Üye Girişi yapın veya Kayıt olun.

  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

KATEGORİYE AİT DİĞER HABERLER


ÖNE ÇIKANLAR

YAZARLAR

MEDYA

Aksiyon Reklam | Aksiyon Medya Hizmetine Devam Ediyor

Firma müşterisinin tüm reklam isteklerinin hemen hemen tüm istek ve ihtiyaçlarına cevap veriyor.

SİYASET

Bağış'tan Slovak atasözüyle yanıt

‘Ermeni soykırımı’nın inkârını suç sayan Slovakya’da, Yüksek Mahkeme Başkanı olan Stefan Harabin, ülkelerinde 'soykırımı' inkar

GÜNCEL

Karşıyaka'nın deprem simülatörüne, Bursa'da ziyaretçi akını

Karşıyaka Belediyesi’nin Deprem Simülatörü, Bursa’da ziyaretçi akınına uğradı.

ANKARA - HAVA DURUMU

ANKARA

ÇOK OKUNANLAR

  • Listelenecek kayıt bulunamadı