02 Aralık 2020 Çarşamba

Gündoğmuş Köyü Şenliği Yoğun İlgi Gördü

Çankırı’nın Şabanözü ilçesi Gündoğmuş köyünde 17 Temmuz 2018 Pazar günü Gündoğmuş Köyü Kültür ve Dayanışma Derneği tarafından “16. Bahar Şenliği ve Etkinlikleri” yapıldı.

gundogmus-koyu-senligi-yogun-ilgi-gordu
Çankırı’nın Şabanözü ilçesi Gündoğmuş köyünde 17 Temmuz 2018 Pazar günü Gündoğmuş Köyü Kültür ve Dayanışma Derneği tarafından “16. Bahar Şenliği ve Etkinlikleri” yapıldı.
Şenlik alanına uzun kuyruklardan oluşan konvoy eşlik etti. Binlerce kişini akın ettiği şenlik, köy meydanında gerçekleşti.
Çubuk’tan da yoğun ziyaretçi akını olan şenliğe, Ankara Ak Parti milletvekili adayı Enes Şişman, Çankırı Ak Parti Çankırı milletvekili adayı Salim Çiftçioğlu, Çubuk Belediye Başkanı Tuncay Acehan, Ak Parti İlçe Başkanı Baki Demirbaş, MHP İlçe Başkanı Ali Çankaya, meclis üyeleri,  STK temsilcileri, siyasiler, muhtarlar, Çubuk emlak ve müteahhitleri, Gündoğmuşlular ile çok sayıda vatandaş katıldı.
İlerleyen saatlerde çeşitli yarışmaların ve hediye çekilişlerinin yapıldığı şenlikte, ‘Şenlik Ağalığı’ seçimi için yarış yapıldı. Çekişmeli geçen ağalık seçimi yarışında Çubuk’tan Hanefioğlu İnşaat Emlak sahibi Mustafa Hanefioğlu, Paşa İnşaat Sıhhi Tesisat sahibi Fatih Sarıkaya, Muammer Aktaş Grup İnşaat Gayrimenkul Ltd. Şti. sahibi Muammer Aktaş ve Has Hanefioğlu İnşaat Emlak sahibi Sinan Hanefioğlu olmak üzere toplamda 15 kişi katıldı. Bu yılki geleneksel olarak yapılan şenlikte çekişmeli ağalık seçimini Çubuk’un renkli simalarından müteahhit Muammer Aktaş 26 bin TL vererek üst üste 3. kez şenlik ağası seçildi.
Şenlikte, yöresel sanatçılardan halk konseri, hediye çekilişi, yemek ikramı ve ağalık seçimi yapıldı.

Haber okunma sayısı: 1036
Haber eklenme tarihi : 19.06.2018 15:24YORUMLAR

Yorum Başlığı

Yorum

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Üye Girişi yapın veya Kayıt olun.

  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

KATEGORİYE AİT DİĞER HABERLER


ÖNE ÇIKANLAR

YAZARLAR

MEDYA

Aksiyon Reklam | Aksiyon Medya Hizmetine Devam Ediyor

Firma müşterisinin tüm reklam isteklerinin hemen hemen tüm istek ve ihtiyaçlarına cevap veriyor.

SİYASET

Bağış'tan Slovak atasözüyle yanıt

‘Ermeni soykırımı’nın inkârını suç sayan Slovakya’da, Yüksek Mahkeme Başkanı olan Stefan Harabin, ülkelerinde 'soykırımı' inkar

GÜNCEL

Karşıyaka'nın deprem simülatörüne, Bursa'da ziyaretçi akını

Karşıyaka Belediyesi’nin Deprem Simülatörü, Bursa’da ziyaretçi akınına uğradı.

ANKARA - HAVA DURUMU

ANKARA

ÇOK OKUNANLAR

  • Listelenecek kayıt bulunamadı