22 Ocak 2021 Cuma

Çubuk’ta Neler Olmuş Neler?

Çubuk’a yapılan yatırımlarla ilçe nereye gidiyor, büyüyor mu küçülüyor mu?

cubukta-neler-olmus-neler
 Çubuk’a yapılan yatırımlarla ilçe nereye gidiyor, büyüyor mu küçülüyor mu?
Peki, Çubuk’un kazandıkları bunlar ise bizim kaybettiklerimiz neler?
Öncelikle bunları düşünmeliyiz.
Bunlar belki göze gelmeyen farkına varamadığımız büyük yatırımlar. Düşününce “vay be hakikaten neler yapılmış da biz fark edememişiz” dedirten cinsten eserler.
Bunlara hizmet yarışı da diyebiliriz.
Yol medeniyet değil midir? Büyük şehre gidip gelirken alınan keyif, görülen manzara çok şeye değiyor bazen. Ticaret ve ekonomideki hareketlilik, kalkınma, insanların burayı tercih etme sebepleri başında geliyor. Bunlar belki de yapılması gereken hizmetler ve hepsi huzurun ve refahın bir işareti belki de.
Böylece bize yapana değil de yapılana sahip çıkmak düşüyor.
Birileri bir şeyler yaparken biz neden duruyoruz. Hani derler ya “çenen değil elin çalışsın” sanırım şimdi tam da sözün bittiği an. Yıllardır yapılamayan yerin altına ve üstüne gömülen sermaye.
O ne yaptı, bu ne yaptı, şu ne yaptı kavgasını bırakalım. Madem öyle “sen ne yaptın” yani kendi kendimize “ben ne yaptım” dememiz gerekmiyor mu?
Sen işini düzgün yaptın mı?
Eleştiri yapmak yerine eser yapma endişesine düşmeli, gelecek nesle hep birlikte bir şeyler bırakmalıyız. Planlarımızı günü birlik yani günü kurtarma derdinde değil de uzun yıllara dökmeliyiz. Herkesin çetrefilli bir hayatı var. Yemek, içmek, gezmek, uyumak- ha bir de cep telefonu ve internet de eklendi- bunu yaşayıp gidiyoruz. Karpuz bile giderken çekirdeklerini bırakıyor. Peki ya biz…
Bütün bunlar “Eşek ölür semeri; yiğit ölür, eseri kalır.” atasözünü ön plana çıkarıyor. Yiğit olmak en güzeli değil mi?
İlçemize yapılan yatırımlardan bazıları:
Halil Şıvgın Hastanesi, Parklar, halı sahalar, köprüler, Çubuk Emniyet binası, Samanyolu Koleji, Yükselen Koleji, Aksoy Koleji gibi özel kolejler, Eğitim uygulama, Ahi Evran Meslek Lisesi gibi yeni okullar, Kredi Yurtlar Kurumu ve Gazi Üniversitesine yapılan öğrenci yurdu, sera kent, özel dershaneler, özel oto galerileri, pis ve temiz su arıtma tesisleri, özel kız ve erkek yurtları, YBÜ, Ahi Evran Sanayi Sitesi, Çubuk Aile Yaşam Merkezi,  Hanımlar Lokali, Alt yapı, yol, Toki, Aile Toplum Merkezi, şefkat evi, bilgi evi, adliye, özel avm, özel kuruluşların yaptığı yatırımlar, Gazi Üniversitesi, Bekir Ağalar Konağı, Yeni terminal, İlçeye kazandırılanların aklıma geleni sırayla yazdım. Unuttuklarım varsa af ola.
İlçeye yapılan özel ve resmi kuruluşların yaptığı yatırımlar küçümsenmeyecek kadar büyük. İlçede görünen potansiyeli birileri görüyor da, biz mi görmüyoruz. Kimse farkında olmasa da ilçede büyük derecede aksiyon var. Çubuk gün geçtikçe gelişiyor, büyüyor sürekli aksiyon artıyor. Mesele de önemli olan beyne ve bedene verdiğimiz enerji ne derecede? Gelin ilçemize yapılanlara hep beraber sahip çıkalım.
Sağlıcakla kalın…


Haber okunma sayısı: 6651
Haber eklenme tarihi : 08.01.2014 19:00YORUMLAR

Yorum Başlığı

Yorum

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Üye Girişi yapın veya Kayıt olun.

  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

KATEGORİYE AİT DİĞER HABERLER


ÖNE ÇIKANLAR

YAZARLAR

MEDYA

Aksiyon Reklam | Aksiyon Medya Hizmetine Devam Ediyor

Firma müşterisinin tüm reklam isteklerinin hemen hemen tüm istek ve ihtiyaçlarına cevap veriyor.

SİYASET

Bağış'tan Slovak atasözüyle yanıt

‘Ermeni soykırımı’nın inkârını suç sayan Slovakya’da, Yüksek Mahkeme Başkanı olan Stefan Harabin, ülkelerinde 'soykırımı' inkar

GÜNCEL

Karşıyaka'nın deprem simülatörüne, Bursa'da ziyaretçi akını

Karşıyaka Belediyesi’nin Deprem Simülatörü, Bursa’da ziyaretçi akınına uğradı.

ANKARA - HAVA DURUMU

ANKARA

ÇOK OKUNANLAR

  • Listelenecek kayıt bulunamadı