25 Eylül 2020 Cuma

Sadık Yamaç Ankara için Ak Partiden aday adayı oldu

Eski Havelsan Genel Müdürü Sadık Yamaç, 24 Haziran’da yapılacak seçimlerde Ak Parti’den milletvekili aday adayı olduğunu açıkladı.

sadik-yamac-ankara-icin-ak-partiden-aday-adayi-oldu
 
Eski Havelsan Genel Müdürü Sadık Yamaç, 24 Haziran’da yapılacak seçimlerde Ak Parti’den milletvekili aday adayı olduğunu açıkladı.
Yamaç, bölgeyi en iyi şekilde temsil etmek için milletvekilliğine aday adayı olduğunu söyledi.
Bölgedeki tüm ilçeleri dolaşan Yamaç, “Yanımızda olan ve desteklerini esirgemeyen Ak partiye gönül vermiş kadrolarına ve bölgede yaşayan bize sıcak ilgi gösteren tüm vatandaşlarımıza teşekkür ederim” dedi.
Ankara’ya hizmet vermek için yola çıktığını belirten Yamaç, “Çok değerli büyüklerim ve kardeşlerim, bugüne kadar kamu ve özel sektörde geçirdiğim, 30 yıllık iş hayatımda Savunma Sanayi ve Bilişim Teknolojileri alanında edindiğim tecrübelerle, siyasi alanda da katkı sağlamaya karar vermiş bulunmaktayım. Bu sürecin, siz değerli büyüklerimin ve arkadaşlarımın yakın ilgi ve katkısı ile daha etkin tamamlanabileceğine inanmaktayım. Sizleri, farklı bir çizgi oluşturmak suretiyle “Yerli Teknoloji ve Milli Kalkınmaya” birlikte katkı sağlamaya davet ediyorum. 24 Haziran hadisesi bir seçim değil, varoluş meselesidir.  Ankara da yaşayan siz değerli halkımızdan desteklerinizi bekliyorum” dedi.
SADIK YAMAÇ KİMDİR?
1965 Yılında Ankara Çubuk’ta doğdu. İlk, orta ve lise öğrenimini Ankara Altındağ’da yaptı. Orta Doğu Teknik Üniversitesinde Makina Mühendisliği Bölümünde Lisans ve Yüksek Lisans eğitimlerini tamamlayarak Makina Yüksek Mühendisi olarak mezun oldu. 1988-1990; TÜBİTAK, Araştırma ve Geliştirme Planlama Müdürlüğünde “Bilim ve Teknoloji Politikası”, “Ar-Ge Planlaması” ve “Üniversite Sanayi İş birliği” konularında Uzman Yardımcısı olarak çalıştı. 1990-2002 tarihleri arasında;M.S.B. Savunma Sanayi Müsteşarlığında Kalite Temin Temsilciliği yanında birçok projede Koordinatör ve Proje Müdürü olarak görev yaptı. “M60 tank Modernizasyonu (İsrail)”, “Leopard Tank İyileştirme Programı”, “Zırhlı Muharebe Araçları”, “Kaideye Monteli Stinger”, “Komuta Kontrol Aracı”, “Elektronik ve Infrared Karşı Tedbir Sistemleri”, “Helikopter/Uçak Supression Sistemleri”, “F-5 Uçaklarının Modernizasyonu”, ve “Geleceğin Muharebe Aracı” gibi önemli projelerin müdürlüğünü yaptı. 1996-1997 yılları arasında ; “Türkiye’nin Savunma Sanayi Politikasının Oluşturulması ve Yeniden Yapılanma”, “D-8 Projeleri”, “Özelleştirme ve Yap-İşlet-Devret Projeleri Stratejisi” ile “Tarım Satış Birliklerinin Yeniden Değerlendirilmesi” konularında Başbakan Müşavirliği olarak görev yaptı. 2002-2009 yılları arasında; Bayındırlık ve İskan Bakanlığı’nda, “Afet İşleri Genel Müdürlüğü”, “Tapu ve Kadastro Genel. Müdürlüğü” ve “Avrupa Birliğinden” sorumlu Müsteşar Yardımcısı olarak görev yaptı. 2009-2012 yılları arasında; TBMM Genel Sekreter Yardımcısı olarak görev yaptı. 2012-2015 yılları arasında; HAVELSAN Askeri Elektronik Sanayii A.Ş. CEO (Chief Executive Officer) olarak görev yaptı. Bu görevi esnasında Finance Monthly Dergisi tarafından yılın CEO’su ödülüne layık görüldü. 2015-2017 yılları arasında BMC Otomotive Sanayi A.Ş.’de Strateji Koordinatörü olarak görev yaptı. Halen savunma sanayi, bilişim, güvenlik, enerji ve yatırım alanlarında faaliyet göstermekte olan CANOVATE Şirketler Grubu’nda Grup CEO’su olarak görev yapmaktadır. Dönemin Genel Kurmay Başkanı ile sürtüşmesi nedeniyle 28 Şubat döneminde MSB, Erzurum İnşaat Emlak Daire Başkanlığı’na sürgün yiyen Sadık Yamaç ilkeli, dürüst, samimi tavırları ile çalışma ekibine ve amirlerine daima güven vermiş, sade ve gösterişten uzak özel hayatı ile çevresine örnek olmuştur. Kamu ve özel sektörde görev yaparken arabasının bagajında tanıtım amaçlı olarak Çubuk Turşusunu hiç eksik etmeyen Sadık Yamaç, Bayındırlık Bakanlığı Müsteşar Yardımcısı iken Çubuk’un ilk bölünmüş yolunun yapılmasında en büyük katkıyı sağlayanlar arasındadır. İleri derecede İngilizce bilen Sadık Yamaç evli ve 4 çocuk babasıdır.
Eski Çubuk Belediye Baskani Suleyman Haksever den Aday Adayi Sadik Yamac Hemserisine Tam DestekEski Çubuk Belediye Başkanı Süleyman Haksever Ak parti Ankara milletvekilliği aday adaylığını koyan Sadık Yamaç’ın yanında olduğunu ve tam destek verdiğini açıkladı.
Haksever açıklamasında: “Değerli hemşerilerim, İlçemizin medarı iftiharı bilgi, tecrübe, deneyim ve devlet tecrübesi ile mümeyyiz kişilik ve şahsiyet sahibi uzun süredir tanıdığım değerli kardeşim, dostum Sayın Sadık Yamaç beyin 2. Bölgemizden aday olması halkımız ve dostları tarafından teveccüh ve sevinçle karşılanmıştır.  Geçmişi, mazisi her anlamda temiz, görevindeki üstün başarı anlayışı da devletin ve milletin gönlünde ma’kes bulmuştur. Hem ilçemiz, hem de bölgemiz açısından oldukça fayda maliyeti sağlayacaktır. Dolayısıyla Ankara'mız yıllarca özlemini çektiği “İçimizden Birini” Mecliste görmenin heyecanını yaşamıştır. Bu bir fevkalade kazanımdır. İlçemiz, bölgemiz, Ankara ilimiz ve Ülkemiz bakımından da ciddi proje ve kalkınmanın da motoru olacağı kanaatini taşıyorum. Kişisel zaaflarını aşmış, Ülkesine, Milletine, İlçesine, Bölgesine ve Bölge insanlarının meselelerine çözüm bulma noktasında katma değeri olabilecek değerli kardeşimizi hep birlikte desteklemenin tam zamanıdır. Bildiğiniz gibi “Ülkeler İyi Yetişmiş ve Sağlam Karakterli İnsanların Omuzları Üzerinde Yükselir.” Bu itibarla, ilçemiz insanları açısından çok büyük bir fayda getireceğine inandığım ve değer verdiğim bu kıymetli kardeşimizi hepimiz maddi ve manevi yönden desteklemenin ve her daim yanında olmanın tam zamanıdır.  Bendeniz de Vekil adayımız Sadık Kardeşimin sonuna kadar yanındayım. Rabbim, yar ve yardımcısı olsun. Bize düşen her görevde maddi ve manevi olarak kalben, fiilen destekliyorum. Selam, saygı ve dualarımla” diye açıkladı.
 

Haber okunma sayısı: 1222
Haber eklenme tarihi : 29.04.2018 12:44YORUMLAR

Yorum Başlığı

Yorum

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Üye Girişi yapın veya Kayıt olun.

  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

KATEGORİYE AİT DİĞER HABERLER


ÖNE ÇIKANLAR

YAZARLAR

MEDYA

Aksiyon Reklam | Aksiyon Medya Hizmetine Devam Ediyor

Firma müşterisinin tüm reklam isteklerinin hemen hemen tüm istek ve ihtiyaçlarına cevap veriyor.

SİYASET

Bağış'tan Slovak atasözüyle yanıt

‘Ermeni soykırımı’nın inkârını suç sayan Slovakya’da, Yüksek Mahkeme Başkanı olan Stefan Harabin, ülkelerinde 'soykırımı' inkar

GÜNCEL

Karşıyaka'nın deprem simülatörüne, Bursa'da ziyaretçi akını

Karşıyaka Belediyesi’nin Deprem Simülatörü, Bursa’da ziyaretçi akınına uğradı.

ANKARA - HAVA DURUMU

ANKARA

ÇOK OKUNANLAR

  • Listelenecek kayıt bulunamadı