22 Ekim 2020 Perşembe

Kılıçdaroğlu Taziyede

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğu şehit uzman çavuş Emre Tunca'nın babasına taziyeye geldi.

kilicdaroglu-taziyede
CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Mardin'in Nusaybin İlçesi'ndeki operasyonda şehit olan 26 yaşındaki Uzman Çavuş Emre Tunca'nın Ankara'nın Çubuk İlçesi'nde oturan ailesine taziye ziyaretinde bulundu. Kılıçdaroğlu, "Türkiye'nin artık huzura ihtiyacı var. Yolda bir kadın önümü kesti, 'Artık analar ağlamasın, bir an önce bunun çözümünü bulun' dedi. Kendisine söz verdim, 'Bunu ileteceğim' dedim" diye konuştu.
Kılıçdaroğlu, Cumhuriyet Mahallesi Harman Sokak'ta oturan ailenin evine saat 13.30 sıralarında geldi, şehidin babası Bahtiyar, annesi Saniye, kız kardeşi Gamze ile şehidin nişanlısı Kübra Konuk'a taziyelerini iletti. Şehit için Kuran-ı Kerim okunarak dualar edildi.
Taziye evinden çıkan Kılıçdaroğlu'nun önünü Ayşe Suludere isimli yaşlı bir kadın kesti.  "Dayanacak gücümüz kalmadı artık" diyen, törör olaylarının artık bitmesini isteyen Suludere'yı dikkatle dinleyen Kılıçdaroğlu, daha sonra ilçedeki Abidin Yılmaz Huzurevi Yaşlı Bakım ve Rehabilitasyon Merkezi'ne de ziyarette bulundu.
Kılıçdaroğlu basın mensuplarına yaptığı açıklamada, "Burada şehit ailesini ziyaret ettik. Ailesinin dramı var acısını paylaştık. Bu ziyareti yaparken çok sayıda şehit haberi aldık. Gerçekten de artık Türkiye'nin huzura ihtiyacı var. Yolda bir kadın önümü kesti 'Artık analar ağlamasın, bir an önce bunun yolunu çözümünü bulun' dedi. Kendisine söz verdim, 'Bunu ileteceğim' dedim. Bugün yine İstanbul da çok önemli bir dava var. Can Dündar için, umarım siyasal iktidar müdahale etmez. Yapılan her müdahale yargı ve yargı bağımsızlığına ve demokrasiye gölge düşürür. 'Türkiye'de yargıçlar varmış sözü' umarım hak ettiği yere varır. Terör örgütü, terör örgütüdür. Sayın Davutoğlu'na soruyorum; Siz bu konuda ne ve neler yapacaksınız? Acaba dokunulmazlığı kaldıracak mısınız?" diye sordu. 

Haber okunma sayısı: 607
Haber eklenme tarihi : 25.03.2016 18:20YORUMLAR

Yorum Başlığı

Yorum

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Üye Girişi yapın veya Kayıt olun.

  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

KATEGORİYE AİT DİĞER HABERLER


ÖNE ÇIKANLAR

YAZARLAR

MEDYA

Aksiyon Reklam | Aksiyon Medya Hizmetine Devam Ediyor

Firma müşterisinin tüm reklam isteklerinin hemen hemen tüm istek ve ihtiyaçlarına cevap veriyor.

SİYASET

Bağış'tan Slovak atasözüyle yanıt

‘Ermeni soykırımı’nın inkârını suç sayan Slovakya’da, Yüksek Mahkeme Başkanı olan Stefan Harabin, ülkelerinde 'soykırımı' inkar

GÜNCEL

Karşıyaka'nın deprem simülatörüne, Bursa'da ziyaretçi akını

Karşıyaka Belediyesi’nin Deprem Simülatörü, Bursa’da ziyaretçi akınına uğradı.

ANKARA - HAVA DURUMU

ANKARA

ÇOK OKUNANLAR

  • Listelenecek kayıt bulunamadı