05 Temmuz 2020 Pazar

Çubuk Ülkü Ocakları Başkanı Murat Bacaksız’dan Açıklama

Çubuk Ülkü Ocakları başkanı Murat Bacaksız’dan son günlerde yaşanan terör olayları ve Çubuk’ta yaşanan bazı hadiseler hakkında basın açıklaması yaparak , “Çubuk Ülkü Ocakları Çubuk'ta Yürüyüş Organizasyonu yapmadı" diye söyledi.

cubuk-ulku-ocaklari-baskani-murat-bacaksizdan-aciklama
Çubuk Ülkü Ocakları başkanı Murat Bacaksız’dan son günlerde yaşanan terör olayları ve Çubuk’ta yaşanan bazı hadiseler hakkında basın açıklaması yaparak , “Çubuk Ülkü Ocakları Çubuk'ta Yürüyüş Organizasyonu yapmadı" diye söyledi.
Murat Bacaksız açıklamasında  "Ülkemizde son zamanlarda yaşanan terör olayları bizleri derinden üzmüş, yüreğimizi yaralamış, sevincimizi hüzne çevirmiştir. Terörü ve teröre destek olanları kınıyor ve lanetliyorum. Türklük gurur ve şuuru, İslam ahlak ve faziletiyle yeni nesilleri yetiştirmeye çalışan ocaklarımızda ülkemizin gençleri ve gelecek nesilleri için yaşanan olaylar kaygı verici şekilde izlenmiştir. Terör gibi büyük bir toplumsal olaya karşı sessiz kalınmayacağı gösterilmiş, dosta güven ülke düşmanlarına da korku verecek şekilde 8 Eylül günü yurt genelindeki tüm teşkilatlarımız demokratik hakkı olan yürüyüşü tamamen anayasal çizgiler içerisinde gerçekleştirmiştir. Düzenlenen yürüyüşlerde meydana gelen hiç bir saldırgan tutum içerisinde diğer teşkilatlarımız gibi Çubuk Ülkü Ocakları da yer almamıştır. Çubuk Ülkü Ocakları Çubuk'ta organizasyon yapmamış, tüm teşkilatımız o saatlerde Ülkü Ocakları genel merkezinin düzenlemiş olduğu Ankara'da ki büyük yürüyüşe katılmıştır. Maalesef biz Çubuk'ta yokken aldığımız üzücü haberler sonucu bir elinde Bozkurt işareti diğer elinde alkol şişesi ile tekbir getiren bir grup olduğu öğrenilmiştir. Unutulmamalıdır ki Ülkücülük bir "Bozkurt" işareti değil bir hayat felsefesi bir yaşam tarzıdır. Kesinlikle tasvip etmediğimiz bu davranış içerisinde olan kişilerin Çubuk Ülkü Ocakları teşkilatıyla uzaktan yakından ilişkisi yoktur. Gün birlik olma günüdür. Çubuk'ta davamıza gönül veren arkadaşlarımıza ve tüm Çubuk halkına hatırlatmak isteriz ki Ülkü Ocakları ayrıştırmak için değil birleştirmek için, ötekileştirmek için değil "Biz" olabilmek için vardır. Gecenin ve gündüzün sahibi olan Yüce Rab’bimizden tüm şehitlerimize rahmet hüzünlü ailesine ve Türk milletine başsağlığı dilerim. Allah Türk'ü Türk milletini ve gençlerini korusun ve yüceltsin. Ne mutlu Türk'üm diyene!"diyerek sözlerini tamamladı. 

Haber okunma sayısı: 578
Haber eklenme tarihi : 12.09.2015 12:42YORUMLAR

Yorum Başlığı

Yorum

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Üye Girişi yapın veya Kayıt olun.

  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

KATEGORİYE AİT DİĞER HABERLER


ÖNE ÇIKANLAR

YAZARLAR

MEDYA

Aksiyon Reklam | Aksiyon Medya Hizmetine Devam Ediyor

Firma müşterisinin tüm reklam isteklerinin hemen hemen tüm istek ve ihtiyaçlarına cevap veriyor.

SİYASET

Bağış'tan Slovak atasözüyle yanıt

‘Ermeni soykırımı’nın inkârını suç sayan Slovakya’da, Yüksek Mahkeme Başkanı olan Stefan Harabin, ülkelerinde 'soykırımı' inkar

GÜNCEL

Karşıyaka'nın deprem simülatörüne, Bursa'da ziyaretçi akını

Karşıyaka Belediyesi’nin Deprem Simülatörü, Bursa’da ziyaretçi akınına uğradı.

ANKARA - HAVA DURUMU

ANKARA

ÇOK OKUNANLAR

  • Listelenecek kayıt bulunamadı