02 Aralık 2020 Çarşamba

Acıelma İstifa Nedenini Açıkladı

İçişleri Bakanlığında müfettiş olan Çubuk Belediye Başkan Yardımcısı Şükrü Acıelma Çubuk Belediyesindeki görevinden istifa etmişti. Acıelma, istifasıyla ilgili basın açıklaması yayınlayarak istifa nedenlerini açıkladı.

acielma-istifa-nedenini-acikladi
 Çubuk Belediye Başkan Yardımcısı Şükrü Acıelma, Çubuk Belediyesindeki görevinden istifa ederek asli görevi olan İçişleri Bakanlığındaki müfettişlik görevine geri dönmüştü. Acıelma, istifasına ilişkin basın açıklaması yaparak çok sevdiği çubuklu hemşehrilerini bilgilendirdi. İşte Şükrü Acıelma'nın basın açıklaması:

Çubuklu hemşehreilerime hizmet etmek ve ilçemizin kalkınmasına katkıda bulunmak amacıyla kendi talebim ve İçişleri Bakanlığının görevlendirmesi ile 14.05.2014 tarihinden bu yana sürdürdüğüğüm Çubuk Belediye Başkan Yardımcılığı görevimden ayrılmış bulunmaktayım. Bundan böyle asli görevim olan İçişleri Bakanlığı Kontrolörü olarak hizmetlerime devam edeğim.

Herşeyden önce doğup büyüdüğüm topraklara, bugünlere gelmemde emeği olan kıymetli hemşerilerime hizmet etme imkanı bulmanın kıvancını taşıyorum. İnsanı yaşat ki devlet yaşasın düsturuyla, insanların en hayırlısı insanlara hizmet edendir hadisine mazhar olabilmek niyetiyle, halka hizmeti Hakk’a hizmet olarak telakki eden bir mefkûreyle çıktığım bu yolda vefakâr, kadirşinas ve hizmetin en güzeline layık değerli Çubuklu hemşehrilerime ve ilçeme hizmet etme gayreti ve çabası içinde oldum. İlçemin ve insanımızın dertleriyle dertlenmeye, onlara çözüm üretmeye çabaladım.

Şüphesiz makamlar birer hizmet etme araçlarıdır. İnsanlara hizmet üretebildiği, hizmeti önceleyen ortamı sağladığı sürece değerli ve anlamlıdır. Makamın önemini değil Değerimizi, değerlerimizi öncelemek manevi olarak hak, maddi olarak da bir erdemdir.

Başkentin imkanlarıyla birlikte kendi sahip olduğu potansiyeli de hakkıyla kullanamamış, nitelikli ve kalifiye birçok bürokrat yetiştirmiş olmasına, verdiği oylarla hep hükümetimizin ve Sayın Cumhurbaşkanımızın yanında olmasına, Ankara’nın ve Esenboğa Havalimanının dibinde olmasına rağmen yeterince hizmet alamamış, bir türlü kabuğunu kıramamış ilçem için bilgi ve birikimimim ile maddi veya manevi bir karşılık beklemeksizin yaklaşık üç yıl görev yaptım. Kapım ve gönlüm herzaman insanımıza her kim olursa olsun açık oldu, onları güleryüzle karşılmaya ve sorunlarına elimden gelebildiği ve yetkilerim doğrultusunda çözüm üretmeye ve onları güler yüzle yolcu etmeye gayret gösterdim.

Bu süreçte birçok zorluğa rağmen ilçemizin geleceği, halkımızın refahı için çok sayıda proje gerçekleştirdik. Plan Proje Müdürlüğü bünyesinde birlikte çalıştığım değerli arkadaşlarımızla birlikte ilçemizin tanıtımı ve ekonomisi açısından çok önemli olduğunu düşündüğüm Çubuk Agat Taşının işlenmesine yönelik faaliyetlerimizin ayrı bir yeri var. Ankara Kalkınma Ajansından 705 Bin TL destek alarak Çubuk Agat Taşı İşlemeciliği atölyesinin kurulmasına, Çubuk Agat Taşının yetiştirdiğimiz usta eller sayesinde sanat eserlerine dönüşmesine,  tanınırlığının artmasına ve insanımıza yeni bir ekmek kapısı açılmış olmasına vesile olmanın haklı gururunu yaşıyorum.

Yine Çubuk ilçemizin en önemli ekonomik ve marka değeri olan Çubuk Turşumuzun marka değerinin ve pazar alanlarının artırılması faaliyetlerine önemli katkılarda bulunduk. Çubuk Turşusu Fizibilite Projesi ile turşucuların ve turşu sektörünün sorunları ve beklentilerini tespit etmeye çalıştık. Bu kapsamda Ankara Kalkınma Ajansından aldığımız yaklaşık 650 Bin TL hibe ile Çubuk ardiyeciler sitesinde yıllardır atıl duran soğuk hava deposunun Çubuk ev tipi turşuluk tesisine dönüştürmeye başladık. Çok emek ve önem verdiğim bu projeyi bitirip açılışını görememenin üzüntüsü yaşamakla beraber, ilçemizin ve hemşehrilerimin kazanımları için mutluyum. Bu projenin İlçem adına önemli katkı sunacağını ve turşucularımız için iyi bir örnek olacağını düşünüyorum. Yine turşucularımızın daha hijyenik bir ortamda üretim yaptıkları, içinde turşu müzesi, okulu, labaratuvarları, ambalaj üretim tesisleri, çömlek atölyesi ve satış reyonlarının olacağı ve turşu borsasını da içinde barındıran bir “Turşuculuk İhtisas Organize Sanayii” projemi gerçekleştirebilmek için çok uğraştım ancak imkanlar ve yetkilerim gereği bunda muvaffak olamamanın üzüntüsünü yaşıyorum.

Çubuk Akademi projesiyle Çubuk için yeni değerler yetiştirme, toprağa tohum atma çabasının bir parçası olmaktan Çubuk Akademi Başkanlığını yürütmüş olmaktan ayrıca gururluyum. Yönetim Kurulu Başkanlığını yaptığım Belediyenin sahip olduğu ancak değeri tam anlaşılamayan ve kapatılmak istenirken ikna çabalarım sonucu kapatılmayan ve borçlarını ödemeye başlayan, Yeşil Çubuk Soğuk Hava Madencilik Güvenlik ve Tarım A,Ş’ye Park Izgara gibi nezih bir restaurantı işletmeye almasında katkı sunmaktan mutluluk duyuyorum. Bunlarla beraber birçok projede birlikte çalıştığımız, ilklere imza attığımız çalışma arkadaşlarıma yürekten teşekkür ediyorum.

Bu dönemde İlçem adına hertürlü fedakarlıkta bulunarak hizmet etmeye ve katkı sunmaya gayret ettim. Bunun da halkımız tarafından takdir edildiğini görmekten memnuniyet duyuyorum. Elbette tecrübeler gösterirki baki kalan, yapılmış olan özverili çalışmaların istismarı değil elde ettiğimiz ürün, hizmet ve halkımızın takdiridir. Bundan sonra da ilçem ve hemşehrilerim için çalışmaya dertleriyle dertlenmeye devam edeceğim. Bu süreçte benden desteğini hiçbir zaman esirgemeyen, herzaman bana inanıp arkamda duran ve bu süreçte kendilerine fazla zaman ayıramayıp ihmal ettiğim değerli eşim ve çocuklarıma teşekkürü bir borç biliyorum.

Birlikte çalıştığım değerli ve hepsi birbirinden saygıdeğer ve çalışkan çalışma arkadaşlarıma teşekkürü bir borç biliyorum. Elbetteki bizlerde hata ve kusurdan beri olmayan insanlarız. İstemeyerek de olsa söz ve hareketlerimiz ile bilmeden kırmış ve üzmüş olduğum çalışma arkadaşlarımdan haklarını helal etmelerini talep ediyor ve kendilerine bundan sonraki hayatlarında başarı ve mutluluklar diliyorum. Yeterince ilgilemediğimiz hemşehrilerim oldu ise de haklarını helal etmelerini istirham ediyorum.

Benim için Çubuk bir sevdadır ve bu sevdamız inşallah devam edecektir. Çubuk ilçemizin yakın bir gelecekte layık olduğu “değere” kavuşacağına olan inancım tamdır ve bu yolda çalışmalarım devam edecektir. Bu vesile ile tüm hemşehrilerime saygı ve sevgilerimi sunuyorum. Allah hüküm verenlerin en hayırlısıdır. Bu kararın hakkımızda hayırlara vesile olmasını Cenab-ı Hakk’tan niyaz ediyorum.


Haber okunma sayısı: 1455
Haber eklenme tarihi : 05.01.2017 09:14YORUMLAR

Yorum Başlığı

Yorum

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Üye Girişi yapın veya Kayıt olun.

  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

KATEGORİYE AİT DİĞER HABERLER


ÖNE ÇIKANLAR

YAZARLAR

MEDYA

Aksiyon Reklam | Aksiyon Medya Hizmetine Devam Ediyor

Firma müşterisinin tüm reklam isteklerinin hemen hemen tüm istek ve ihtiyaçlarına cevap veriyor.

SİYASET

Bağış'tan Slovak atasözüyle yanıt

‘Ermeni soykırımı’nın inkârını suç sayan Slovakya’da, Yüksek Mahkeme Başkanı olan Stefan Harabin, ülkelerinde 'soykırımı' inkar

GÜNCEL

Karşıyaka'nın deprem simülatörüne, Bursa'da ziyaretçi akını

Karşıyaka Belediyesi’nin Deprem Simülatörü, Bursa’da ziyaretçi akınına uğradı.

ANKARA - HAVA DURUMU

ANKARA

ÇOK OKUNANLAR

  • Listelenecek kayıt bulunamadı