01 Aralık 2020 Salı

ÇUBUK’TAN “HALEP’E YOL AÇIN” YARDIM KONVOYU DUA'LARLA TEKBİRLERLE CIKTI

İHH İnsani Yardım Vakfı Çubuk Temsilciliğinin organize ettiği, Memur-Sen, Kızılay, Çubuk Köy dernekleri, STK’ları, Okullardaki duyarlı öğrenciler, Kuran Kursu öğrencileri, Camiler ve Çubuk halkının desteği sonucu “Halep’e Yol Açın” yardım konvoyu yola

cubuktan-halepe-yol-acin-yardim-konvoyu-dualarla-tekbirlerle-cikti
 Cuma Namazından sonra İstanbul’da, Kayseri’de ve son olarak El-Bab’da şehit olan polis ve askerlerimiz özelinde tüm şehitlerimiz adına Çubuk Meydanında gıyabi cenaze namazı kılındı.

5. Sınıf öğrencilerinden Muhammed Kutay Oruç, Halep’teki kardeşlerimiz için;

“Allahım biz yaşadığımız bu güzel ülkede geniş imkânlara sahibiz. Barınacak bir yuvamız, güzel güzel kıyafetlerimiz, ayağımızı koruyan ve sıcak tutan botlarımız bizi koruyup kollayan ve bize harçlık veren ailelerimiz var. Elhamdülillah. Ama şuan savaşın hüküm sürdüğü Suriye’deki kardeşlerimiz bu imkânlara sahip değil. Kardeşlerimize yardım diliyoruz. Sen ki duaları kabul makamının sahibisin. Dualarımızı kabul eyle.” diyerek duasını tamamlamasının ardından İHH Çubuk Temsilcisi Abdulhamit Ateş konuştu.

Dünya Üç Maymunu Oynuyor

Ateş konuşmasında; “Suriye’de dünyanın gözü önünde sistematik bir katliam gerçekleştiriliyor. Özellikle de son dönemde Halep, havadan ve karadan gece gündüz bombalandı. Şehirde gıda malzemeleri tükenmiş, sağlık sistemi çökmüş durumda. Tüm bunlar yaşanırken uluslararası toplum üç maymunu oynamaktadır.” dedi.

Halep’e Yol Açın

İHH Çubuk Temsilcisi Abdulhamit Ateş: “Halep’teki katliama dur demek ve insani yardım koridoru açılmasını hedefleyen İHH İnsani Yardım Vakfı, “Halep’e Yol Açın” sloganı ile Türkiye’nin dört bir yanından yardım konvoyu düzenliyor.” Bilgisini verdikten sonra

Çubuk’tan 8 Tır Yardım

“Çubuk’ta halkımızın duyarlılığı ve büyük desteği ile 6 tır un, 2000 adet bebek gıda paketi, 1 tır ayni yardım olmak üzere toplam da 8 tır Suriye’li kardeşlerimize gönderilmek üzere bugün itibarıyla yola çıkacaktır.” diyerek Çubuk Halkının yaptığı yardımları dile getirdi. Ayrıca yardımları yapan duyarlı Çubuk halkına teşekkür etti.

Daha sonra bölgeden yeni gelen İHH Ankara Yönetim Kurulu Üyesi Zeynel Abidin Özkan son durum hakkında bilgi verdi. Kuşatma altındaki Halep’te tahliyelerin tamamlandığı, tahliye olanların alt yapılarının hazırlandığı, gelenlerin İdlip kırsalındaki çadır kentlere yerleştirildiği, yaralıların ve hastaların tedavisi yapılmak üzere Türkiye’deki hastanelere nakledildiği bilgisini verdi.

Yapılan basın açıklamasının ardından Yardım Konvoyu dualarla uğurlandı.


Haber okunma sayısı: 1034
Haber eklenme tarihi : 24.12.2016 08:32YORUMLAR

Yorum Başlığı

Yorum

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Üye Girişi yapın veya Kayıt olun.

  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

KATEGORİYE AİT DİĞER HABERLER


ÖNE ÇIKANLAR

YAZARLAR

MEDYA

Aksiyon Reklam | Aksiyon Medya Hizmetine Devam Ediyor

Firma müşterisinin tüm reklam isteklerinin hemen hemen tüm istek ve ihtiyaçlarına cevap veriyor.

SİYASET

Bağış'tan Slovak atasözüyle yanıt

‘Ermeni soykırımı’nın inkârını suç sayan Slovakya’da, Yüksek Mahkeme Başkanı olan Stefan Harabin, ülkelerinde 'soykırımı' inkar

GÜNCEL

Karşıyaka'nın deprem simülatörüne, Bursa'da ziyaretçi akını

Karşıyaka Belediyesi’nin Deprem Simülatörü, Bursa’da ziyaretçi akınına uğradı.

ANKARA - HAVA DURUMU

ANKARA

ÇOK OKUNANLAR

  • Listelenecek kayıt bulunamadı