05 Aralık 2020 Cumartesi

Çubuk’ta İmar Sorununa Neşter

Çubuk Belediye Başkan Yardımcısı Zeki Metin, 3 mahallede imar planının tamamlandığını, 15 mahallede imar planın kesinleştiğini ve 5 mahallede ise askı ve onay sürecinin devam ettiğini söyledi.

cubukta-imar-sorununa-nester
 İmar çalışmaları hakkında bilgi veren Başkan Yardımcısı Metin, Belediye Başkanı Tuncay Acehan’ın, göreve geldiği gün imar çalışmalarının hızlandırılması noktasında verdiği talimatlarla ilçedeki imar sorununa neşter vurduklarını belirtti.

Metin, imar çalışmalarının tamamlanmasıyla belediye gelirlerinde büyük bir artış olacağını ifade etti.

İmar çalışmalarıyla ilgili bugüne kadar 600 bin liralık yatırım yaptıklarını, 400 bin lira daha kaynak ayıracaklarını aktaran Metin, Esenboğa, Dumlupınar ve Güldarpı mahallelerindeki parselasyonun 24 Aralık 2016 tarihine kadar askıda kalacağını hatırlattı.

Resmi prosedürler ve itirazlar nedeniyle imar çalışmalarının ağır işlediğinin altını çizen Metin, buna rağmen imar çalışmalarında mesafe kat ettiklerini söyledi.

Metin, “Esenboğa, Dumlupınar ve Güldarpı mahalleleri ile Yıldırım Beyazıt Mahallesinin 1’inci etabının parselasyonları yapıldı. Atatürk ve Barbaros mahallelerinin 1’inci etapları, Yıldırım Beyazıt, Barbaros, Fatih, Muhsin Yazıcıoğlu mahallelerinin 2’inci etabı, Yavuz Selim ve Sünlü mahalleri ile Yazır Mahallesi sanayi alanının imar revizyonu tamamlanarak Çubuk Belediyesi Meclisi’nden geçti, Büyükşehir Belediyesi’nde onay aşamasında. Oradaki prosedürü bekliyoruz” dedi.

Atatürk Mahallesi 2’inci etabı, Fatih ve Muhsin Yazıcıoğlu mahallelerinin 1’inci etapları, Yıldırım Beyazıt Mahallesinin 3’üncü etabı ve Cumhuriyet Mahallesi’ndeki imar planı revizyon çalışmalarının devam ettiğini anlatan Metin: “Melikşah Mahallesi’nin tapuları ise hazırlanarak hak sahiplerine dağıtım aşamasına geldi. Melikşah, Kızılca, Akkuzulu, Gökçedere, Kargın, Taşpınar, Yazır, Ömercik, Aşağı Çavundur, Ağılcık, Sünlü, Yenice ve Kutuören mahallelerimizde imar planı tamamlanarak kesinleşti. Gümüşyayla ve İkipınar imar planları onay aşamasında olurken, Yenice Lojistik Merkezi, Eğriekin, Karaağaç, Mutlu, Sığırlıhacı ve Tahtayazı mahallerimizde imar planı çalışmalarını da başlattık. En kısa sürede bu çalışmalarımız da sonuçlanacak. Özellikle yeni mahallelerimizde yapılan imar çalışması ile birlikte vatandaşlarımız gönlüne göre ev veya iş yeri yaptırabilecekler. Bu sayede de bu bölgelerde kaçak yapılaşmanın ve çarpık yapılaşmanın da önüne geçilmiş olacak” diye konuştu.


Haber okunma sayısı: 1129
Haber eklenme tarihi : 17.12.2016 08:13YORUMLAR

Yorum Başlığı

Yorum

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Üye Girişi yapın veya Kayıt olun.

  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

KATEGORİYE AİT DİĞER HABERLER


ÖNE ÇIKANLAR

YAZARLAR

MEDYA

Aksiyon Reklam | Aksiyon Medya Hizmetine Devam Ediyor

Firma müşterisinin tüm reklam isteklerinin hemen hemen tüm istek ve ihtiyaçlarına cevap veriyor.

SİYASET

Bağış'tan Slovak atasözüyle yanıt

‘Ermeni soykırımı’nın inkârını suç sayan Slovakya’da, Yüksek Mahkeme Başkanı olan Stefan Harabin, ülkelerinde 'soykırımı' inkar

GÜNCEL

Karşıyaka'nın deprem simülatörüne, Bursa'da ziyaretçi akını

Karşıyaka Belediyesi’nin Deprem Simülatörü, Bursa’da ziyaretçi akınına uğradı.

ANKARA - HAVA DURUMU

ANKARA

ÇOK OKUNANLAR

  • Listelenecek kayıt bulunamadı