01 Aralık 2020 Salı

Çubuk'ta Denetlenmeyen Asansörler Mühürlenecek

Çubuk Belediye Başkan Yardımcısı Metin: 'Bina sorumlusunca ya da kat maliklerince periyodik kontrolüne izin verilmeyen asansörleri, periyodik kontrolü yapılıncaya veya güvenli hale getirilinceye kadar hizmetten men edilecektir'.

cubukta-denetlenmeyen-asansorler-muhurlenecek
 Çubuk Belediye Başkan Yardımcısı Zeki Metin, binalardaki asansörlerin bakımlarının yapılması gerektiğini belirterek, periyodik kontrolleri yapılmayan asansörlerin hizmetten men edileceğini bildirdi.

Metin, yaptığı yazılı açıklamada, asansör denetimleri hakkında çok sayıda şikayet aldıklarını belirterek, vatandaşların mağdur olmaması için asansör denetimlerine gereken özen ve hassasiyetin gösterilmesi gerektiğini belirtti.

Denetimler konusunda bina sorumluları, kat malikleri ve asansör bakım firmalarının ayrı ayrı sorumlukları olduğuna işaret eden Metin, şunları kaydetti:

'Bakım ve periyodik kontrol yönetmeliğine göre bina sorumlusunca ya da kat maliklerince periyodik kontrolüne izin verilmeyen asansörleri, periyodik kontrolü yapılıncaya veya güvenli hale getirilinceye kadar hizmetten men edilecektir. Ayrıca Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığınca bina sorumlularına ve kat maliklerine idari cezalar uygulanacaktır. Bina sorumlusundan muayene randevusu alınmasına ve periyodik kontrol tarihinin kendisine bildirilmesine rağmen periyodik kontrollere katılım sağlamayan asansör bakım firmalarına yönelik de bakanlıkça gerekli idari denetim ve yaptırımlar uygulanacaktır.'

Metin, bu konuda herkesin duyarlı olması gerektiğini vurgulayarak, 'Vatandaşlarımızın cezai duruma düşmemeleri için uyarıları dikkate alarak gerekli önlemleri almalarını önemle rica ediyoruz.' ifadesini kullandı.

Haber okunma sayısı: 969
Haber eklenme tarihi : 09.01.2017 14:31YORUMLAR

Yorum Başlığı

Yorum

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Üye Girişi yapın veya Kayıt olun.

  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

KATEGORİYE AİT DİĞER HABERLER


ÖNE ÇIKANLAR

YAZARLAR

MEDYA

Aksiyon Reklam | Aksiyon Medya Hizmetine Devam Ediyor

Firma müşterisinin tüm reklam isteklerinin hemen hemen tüm istek ve ihtiyaçlarına cevap veriyor.

SİYASET

Bağış'tan Slovak atasözüyle yanıt

‘Ermeni soykırımı’nın inkârını suç sayan Slovakya’da, Yüksek Mahkeme Başkanı olan Stefan Harabin, ülkelerinde 'soykırımı' inkar

GÜNCEL

Karşıyaka'nın deprem simülatörüne, Bursa'da ziyaretçi akını

Karşıyaka Belediyesi’nin Deprem Simülatörü, Bursa’da ziyaretçi akınına uğradı.

ANKARA - HAVA DURUMU

ANKARA

ÇOK OKUNANLAR

  • Listelenecek kayıt bulunamadı