01 Aralık 2020 Salı

Çubuk’un Borcu Öden'di Sıra Hizmet ve Yatırımlarda

Çubuk Belediye Başkanı Tuncay Acehan, Göreve geldiklerinde kasasında parası olmayan bir belediye devraldıklarını, şuan kasasında 15 milyonun üzerinde parası olan bir belediye konumuna geldiklerini bildirdi.

-cubukun-borcu-odendi-sira-hizmet-ve-yatirimlarda
 Acehan, başkanlık makamında yaptığı toplantıda, belediyenin esnafa borcunu tamamen ödendiğini, kurumlara olanları da yapılandırılarak ödenmeye başlandığını belirterek, bundan sonra projelerin hayata geçirileceğini söyledi.

Göreve geldiği günden bu yana mali disiplini sağlamak için bir dizi tedbir aldıklarını anlatan Acehan, 85 milyon borçla ve kasasında parası olmayan bir belediye devraldıklarını, artık 15 milyonun üzerinde parası olan bir belediye konumuna geldiklerini belirterek, şunları kaydetti: “Belediye tarihinde ilk defa bütçemiz gelir anlamında fazla verdi. 2016’da 38 milyon 500 bin lira olan tahmini bütçemiz, 300 bin lira fazla gerçekleşti. 2017 tahmini bütçemizi 65 milyon lira olarak belirledik. Bizim parayla pulla işimiz yok. Tüm bu tedbirleri 88 bin insanımızın hakkını, hukukunu en iyi şekilde koruyarak, halkımıza kalıcı eserler bırakmak için yaptık. Bu tasarrufları da halkımıza hizmete döndürürsek biz o zaman çok daha mutlu olacağız” dedi.

Bir taraftan tasarruf yaparken diğer taraftan da hizmetleri aksatmadan devam ettirdiklerini ve Çubuk Belediyesi için 2017 ve 2018 yıllarının yatırım yılı olacağını vurgulayan Acehan, belediye binası, kültür merkezi, lojistik binası, pazar alanı ve İç Anadolu’da örnek olabilecek bir hamam projesini hayata geçireceklerini aktararak, konuşmasını şöyle sürdürdü: “Bu yıl bütçemizi 65 milyona çıkartmamızın nedeni, ilçede projeleri hayata geçirmeye başlamamız. Hazırladığımız projelerin iki yılda toplam bedeli yaklaşık 45 milyon lira olacak. Bu yıl ki bütçeye yansıyacak olan rakam ise 25 milyon liradır. İnşallah bu yıl içerisinde hepsinin de ihalesine çıkmış olacağız. Projelerimiz yaklaşık 2 yılda da hizmete girmiş olacak” diye konuştu.


Haber okunma sayısı: 1101
Haber eklenme tarihi : 24.01.2017 08:47YORUMLAR

Yorum Başlığı

Yorum

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Üye Girişi yapın veya Kayıt olun.

  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

KATEGORİYE AİT DİĞER HABERLER


ÖNE ÇIKANLAR

YAZARLAR

MEDYA

Aksiyon Reklam | Aksiyon Medya Hizmetine Devam Ediyor

Firma müşterisinin tüm reklam isteklerinin hemen hemen tüm istek ve ihtiyaçlarına cevap veriyor.

SİYASET

Bağış'tan Slovak atasözüyle yanıt

‘Ermeni soykırımı’nın inkârını suç sayan Slovakya’da, Yüksek Mahkeme Başkanı olan Stefan Harabin, ülkelerinde 'soykırımı' inkar

GÜNCEL

Karşıyaka'nın deprem simülatörüne, Bursa'da ziyaretçi akını

Karşıyaka Belediyesi’nin Deprem Simülatörü, Bursa’da ziyaretçi akınına uğradı.

ANKARA - HAVA DURUMU

ANKARA

ÇOK OKUNANLAR

  • Listelenecek kayıt bulunamadı